15.08.2018 - “Куди рухається профорієнтація в Україні?” на каналі i-ua.tv

опубліковано 14 серп. 2018 р., 09:55 Viktor Mylashenko   [ оновлено 28 серп. 2018 р., 10:20 ]
В Україні три чверті випускників шкіл отримують вищу освіту. Але разом з тим підвищується дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили. В результаті це призводять до росту безробіття, особливо серед молоді. Сучасний ринок праці вимагає швидкого реагування на зміни у потребах суспільства та бізнесу і саме чітко структурована і активно діюча система професійної орієнтації може впливати на збалансування попиту та пропозиції робочої сили.
Представники громадянського суспільства, організацій роботодавців, об’єднань профспілок та українського бізнесу, педагоги, психологи та профконсультанти наголошують на тому, що в країні сьогодні відсутнє спільне бачення розвитку системи професійної орієнтації, відповідальні органи державної влади охоплюють послугами з професійної орієнтації різні верстви населення України безсистемно, без можливості виміряти ефективність надання таких послуг та їх користь для їх кінцевого споживача. В кінцевому рахунку від неналежного надання послуг з професійної орієнтації страждають учні шкіл, абітурієнти та випускники навчальних закладів, люди дорослого віку та роботодавці.
Ці та інші проблем є наслідками відсутності державної політики щодо профорієнтації молоді та дорослих. Баланс на ринку праці неможливо поновити без принципової зміни державної політики управління людським капіталом України, зокрема, трансформації системи професійної орієнтації.Як змінити ситуацію на користь громадян та суспільства поговоримо з експертами Юрієм Богачковим та Віктором Милашенко в ефірі “Куди рухається профорієнтація в Україні?” в програмі “Біла ворона” на каналі i-ua.tv
http://i-ua.tv/index.php?newsid=14108 
https://www.youtube.com/watch?v=P8ZAG_AIeqU 
Comments